KAPAT MENU
Ressolar Termal Güneş Panelleri

ResSolar Güneş Kollektörleri

Yenilenebilir ve Sınırsız Güneş Enerjisi;

Dünyanın en önemli enerji kaynağı güneştir. Güneş enerjisi hem bol, hem yenilenebilir, hem de doğanın bize sunduğu ücretsiz bir enerji kaynağıdır. Bunların yanı sıra fosil yakıtların kullanımından kaynaklanan çevresel sorunların çoğunun güneş enerjisi kullanılan sistemlerde olmaması bu enerji türünü temiz ve çevre dostu bir kaynak haline getirmektedir.
Türkiye'nin Her Bölgesinde Sınırsız Konfor Ülkemiz ise coğrafi konumu nedeni ile sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli açısından birçok ülkeye göre şanslı durumdadır. Güneşten dünyaya saniyede yaklaşık olarak 170 milyon MW enerji gelmektedir. Türkiye'nin yıllık enerji tüketiminin 100 milyon kW olduğu düşünülürse, 1 saniyede dünyaya gelen güneş enerjisi Türkiye'nin 1 yıllık enerji üretiminin 1.700 katıdır.

Termal güneş sistemlerde öncelikle güneş enerjisinden ısı elde edilir. Bu ısı, ısıtma ve kullanım sıcak suyu elde etmek için kullanılabilir. Ancak bu alternatiflerin hangisinin size uygun olduğuna dair geliştirilebilecek çözümler için mühendislerimizi aramanızı öneririz.

Daha fazla bilgi için RES-RESSOLAR web sitemizi ziyaret ediniz.


WEB SİTESİ

KATALOG SAYFASI